DONK is de tweede seizoenshelft ronduit slecht gestart. De verwachtingen waren hoog, de selectie bijna compleet maar de tegenstander uit Utrecht won volkomen verdiend en met duidelijke cijfers.
Op voorhand was duidelijk dat dit een lastige wedstrijd zou worden. Tegenstander voetballend een van de beteren in deze 2e klasse en met spelverdeler Youness Mokhtar in de gelederen. Daarnaast op een zwaar gewoon grasveld nadat we net aan 2x hadden kunnen trainen. Dan komt het niet op excuus maar naast goed voetballen (en dat kunnen we) vooral ook aan op duelkracht, strijd en tactische slimmigheid. Helaas was Nieuw Utrecht in alles de bovenliggende.
Vanaf de start greep de ploeg van trainer Imdat Ilguy het initiatief, zette DONK onder druk en speelde zonder bal met het mes tussen de tanden. In het eerste half uur rolde de ene na de andere aanval op het doel van Bas van der Eem af. Met veel kunst- en vliegwerk en 2x lat en pal bleef de achterstand in de eerste helft slechts tot 1 goal beperkt. Ondanks het overwicht waren er ook 2 grote mogelijkheden voor DONK, maar Roy van der Graaf en vlak voor rust Jordy de Jong stuitten in 1-op-1 situaties op de keeper.
Na rust was de zieke Levi van Houten in de kleedkamer achter gebleven. Thijn Hulscher was zijn vervanger. Het spelbeeld in de tweede helft was het eerste kwartier na rust meer in evenwicht. DONK kwam strijdbaar uit de rust, kwam meer in de duels en kreeg meer spelaandeel. Dit gebeurde echter zonder mogelijkheden te creeren. Trainer Jos Verweij probeerde met wissels nieuwe energie te brengen in deze zware wedstrijd. Ricardo van Rijswijk, Jesse Bottinga en later Bas Houdijk mochten ook hun bijdrage leveren. Toen Mike Slujter na 65 minuten in een situatie voor de goal echter een verkeerde keuze maakte en terugkoppend niet Bas van der Eem maar de rechterspits van Nieuw Utrecht bereikte, werd het 2-0 en was de wedstrijd gespeeld. Niet veel later werd het ook nog 3-0. Het restant van de wedstrijd had niet veel meer om het lijf al mocht Tristan van Houten 5 minuten voor tijd nog zijn debuut maken in het eerste elftal.
Al met al een teleurstellende zaterdag, maar was de tegenstander vandaag ook simpelweg beter. Voor DONK zaak om als team goed te evalueren, de rug te rechten en a.s. zaterdag in de derby tegen FC Oudewater herstel te laten zien. Het zou fijn zijn als deze Super Saturday met na afloop een zanger en gezelligheid in het clubhuis kan worden opgeluisterd met 3 punten.